Τρίτη, 2 Ιουλίου 2019


Έχοντας υπόψη:Τις διατάξεις:

α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (Α΄57).



β. Του π.δ. 56/2019 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (A΄97).

γ. Του π.δ. 117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (Α΄ 225). 


Την αριθ. 20/ΕΠ/2019 από 21-06-2019 απόφαση του Πρωτοδικείου Βέροιας με την οποία



ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν οι υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Ημαθίας για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Την αριθ.  78/2019 από 25/06/2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν δεκαεφτά (17) συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Ημαθίας για τις ανωτέρω εκλογές.



Την αριθ. 78/2019 από 25-06-2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.



Τη με αρ. 402073(3467)/27-6-19 προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Ημαθίας με την οποία γνωστοποιήθηκαν οι ανακηρυχθέντες συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας του Νομού Ημαθίας, καθώς και οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ανωτέρω εκλογές.





ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ:



    Την 7η Ιουλίου 2019 ημέρα Κυριακή και από ώρα 07.00 έως ώρα 19.00 : 

Θα διεξαχθεί στην εκλογική περιφέρεια του Δήμου Βέροιας η ψηφοφορία για την ανάδειξη τεσσάρων (4) Βουλευτών του Νομού Ημαθίας και των Βουλευτών Επικρατείας για το Εθνικό Κοινοβούλιο από τον πίνακα υποψηφίων της εκλογικής περιφέρειας Ημαθίας, όπως αυτοί ανακηρύχθηκαν από το Α΄ Τμήμα του Αρείου Πάγου και κοινοποιήθηκαν με την ανωτέρω απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Ημαθίας από τους εξής συνδυασμούς κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:


 Α. Για την εκλογική περιφέρεια Ημαθίας οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:
α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.  ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
2.  ΚΑΛΠΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
3.  ΚΑΡΑΣΑΡΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του Γεωργίου
4. ΟΥΡΣΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Θεοδώρου
6. ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χαράλαμπου

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1.  ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου
2.  ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Γεωργίου
3.  ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
4.  ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του Δημητρίου
5.  ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου
6. ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου

 γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.  ΓΙΑΝΝΑΚΟΒΙΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Βασιλείου
2.  ΕΥΤΗΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παύλου
3.  ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4.  ΚΕΪΣΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Αντωνίου
5.  ΠΛΑΣΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θωμά
6.  ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Νικολάου

δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών
Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" – Κινήσεις Πολιτών)
1.  ΓΚΙΟΝΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ηρακλή
2.  ΜΠΡΟΥΣΚΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
3.  ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χρήστου
4.  ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Ιωάννη
5.  ΤΟΡΟΡΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
6.  ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Βασιλείου

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΔΙΑΚΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
2.  ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
3.  ΣΟΦΡΟΝΩΦ - ΤΑΜΠΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ελευθέριου
4.  ΤΣΙΟΥΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Ιωάννη
5.  ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΩΜΑΣ του Παύλου
6.  ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΟΥΛΑ) του Μιχαήλ

στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.  ΑΚΕΨΩΜΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Εμμανουήλ
2.  ΒΕΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου
3.  ΓΑΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Αδάμ
4.  ΔΙΜΠΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
5.  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αριστείδη

ζ. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1 . ΛΑΧΑΝΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Κωνσταντίνου

η. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη
2. ΠΑΠΑΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Μιχαήλ
3. ΤΣΙΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΑ του Αντωνίου

θ. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.  ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2.  ΖΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ
3.  ΠΡΟΪΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4.  ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ανέστη
5.  ΤΣΑΠΑΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΑΡΟΛΙΝΑ) του Γεωργίου

ι. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Περικλή
2. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αναστασίου
3.  ΜΠΑΝΤΩΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου
4. ΤΡΕΜΠΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
5. ΤΣΑΝΤΕΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Σταύρου
6. ΨΑΘΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεωργίου

ια. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1 . ΜΩΡΑΪΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

Ιβ. ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ

ιγ. Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1.  ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΜΙΛΕΝΑ του Αλέξιου
2.  ΚΑΛΟΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χρήστου
3.  ΠΛΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ζαφειρίου
4. ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φιλίππου


ιδ. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.  ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Γεωργίου
2.  ΚΟΥΦΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Νικολάου
3.  ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλέξανδρου

ιε. ΜέΡΑ25
1.  ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ελευθερίου
2.  ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη
3.  ΤΟΡΝΑΖΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Αριστείδη
4.  ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ (ΛΙΝΑ) του Θεόδωρου

ιστ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1.  ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
2.  ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
3.  ΚΑΝΤΣΑΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Βλαδίμηρου
4.  ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Παναγιώτη

Ιζ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1 . ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωακείμ
……………………………………………………………………………


Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας :

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.  ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου
2.  ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
3.  ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου
4 . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου
5.  ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου
6.  ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ - ΠΑΝ) του Δημητρίου
7.  ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή
8.  ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
9.  ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου
10.  ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου
11.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου
12.  ΓΑΛΑΝΑΚΗ - ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1.  ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Όθωνος
2.  ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη
3.  ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
4.  ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
5.  ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
6.  ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
7.  ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου
8.  ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου
9.  ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου
10. ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου
11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
12. ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

β. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.  ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του
Ροβέρτου - Τιμόθεου - Χριστόφορου
2.  ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3.  ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα
4.  ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου
5.  ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου
6.  ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου
7.  ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου
8.  ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου
9.  ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή
10. ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη
11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου
12. ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

γ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών
Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" – Κινήσεις Πολιτών)
1.  ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2.  ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά
3.  ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
4.  ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
5.  ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη
6.  ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου
7.  ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού
8.  ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου
9.  ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου
10. ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή
11. ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου
12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

δ. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.  ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
2.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
3.  ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4.  ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη
5.  ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο
6.  ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου
7.  ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου
8.  ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου
9.  ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
10.  ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου
11.  ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη
12. ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

ε. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.  ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη
2.  ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3.  ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
4.  ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ
5.  ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου
6.  ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου
7.  ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος
8.  ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου
9.  ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου
10 . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

στ.  ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1.  ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
2.  ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου
3.  ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου
4.  ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
5.  ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου
6.  ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου
7.  ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου
8.  ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν
9.  ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
10.  ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος
11.  ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου
12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ζ. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.  ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη
2.  ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου
3.  ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
4.  ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

η. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1.  ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
2.  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη
3.  ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
4.  ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
5.  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη
6.  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου
7.  ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου 
8.  ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
9.  ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου
10.  ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου
11.  ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη
12.  ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

θ. Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1.  ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος
2.  ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου
3.  ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
4.  ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου
5.  ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

ι. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου
2.  ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου
3.  ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
4.  ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου
5.  ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
6.  ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου
7.  ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη
8.  ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα
9.  ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου
10.  ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη
11.  ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
12.  ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

ια. ΜέΡΑ25
1.  ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού
2.  ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά
3.  ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου
4.  ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5.  ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
6.  ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου
7.  ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
8.  ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα
9.  ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
10.  ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
11.  ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου
12.  ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

ιβ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1.  ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
2.  ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου
3.  ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου - Ελευθερίου

ιγ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1.  ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου
2.   ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη
3.   ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
4.  ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη
5.  ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη
6.  ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

Η παρούσα  να τοιχοκολληθεί στα Καταστήματα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη 
του Δήμου και των Συνοικισμών μέχρι την 2α Ιουλίου 2019 
και να δημοσιευθεί στα τοπικά Μέσα Μαζικής  Ενημέρωσης.

Ο  Δήμαρχος   Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης

ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Blogger templates

GreekBloggers.com
Menu :

Maxi Shop Veria - Facebook

ΙΕΚ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής

ΙΕΚ  της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής
Αμερικανική Γεωργική Σχολή

ΡΑΔΙΟ ΗΜΑΘΙΑ 97,3

ΚΕΕΛΠΝΟ - Εποχική Γρίπη

ΚΕΕΛΠΝΟ - Εποχική Γρίπη

Perrotis College

Perrotis College
Αμερικανική Γεωργική Σχολή

Τιμές που φέρνουν χαμόγελα..

ΕΙΔΗΣΕΙΣ - idisi.gr -

όλοι μαζί μπορούμε...

ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ

cuka