![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjybdBBYDGhDNiM_EmUFcvUpB6272mpGHlf6qYj07lko81Le0Az96Uum4TDu7SMdnb6cCxM7OegiluXQoZgRYCxEWqRUpEfW_lKdHTb6SojL3U690uja4gb0NWWhFr7TyNPVqABYcju41sd/s320/thomai.jpg)
Ορκίστηκε το πρωί της Πέμπτης 22 Νοεμβρίου
Ορκίστηκε από το Δήμαρχο Βέροιας, Κωνσταντίνο Βοργιαζίδη, η νέα Δημοτική Σύμβουλος Βέροιας, κα. Θωμαή Στιόκα, ως πρώτη επιλαχούσα της πλειοψηφούσας Δημοτικής Παράταξης «Δράση με Γνώση».
Η κυρία Στιόκα αντικατέστησε τον πρώην Αντιδήμαρχο και Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, κ. Τηλέμαχο Χατζηαθανασίου, ο οποίος παραιτήθηκε πρόσφατα για προσωπικούς λόγους.
Ο κ. Βοργιαζίδης καλωσόρισε τη νέα Δημοτική Σύμβουλο με την ευχή να έχουν μια καλή και γόνιμη συνεργασία, εκφράζοντας παράλληλα την πεποίθηση ότι η παρουσία της κυρίας Στιόκα στο Δημοτικό Συμβούλιο έχει να προσφέρει πολλά στον κοινό στόχο που δεν είναι άλλος από την ευημερία του τόπου.