Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρέωσεις της για την νέα χρονιά η ανδρική ομάτα του Φιλίππου Βέροιας που έχασε απο την αντίστοιχη του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 71-64.

Οι πάικτες του Δημήτρη Γκίμα αν και είχαν το προβάδισμα στο 10' με 13-18 και στο ημίχρονο 26-33 στην επανάληψη δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν.

Στο 30' οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική διαφορά +11 πόντων (53-42) την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και πήραν την νίκη με 71-64.

Διαιτητές : Τσιαπλής - Κατωτικίδης

Δεκάλεπτα : 13-18, 26-33, 53-42, 71-64

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Κατέχης, Ματενίδης 10 (1), Νεδέλκος 22 (1), Αγάθος, Σπιτιέρης 14 (1), Μακρίδης, Χατζόπουλος 19, Γιώργος, Μαγκανάς 3 (1), Πάλλης, Ούστογλου, Βογιατζής 3 (1).
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 9, Τσιακλαγκάνος 3 (1), Μαρκόπουλος 2, Καβαργύρης 2, Κόθρας 13, Παραπούρας 10 (2), Σουτζόπουλος 15, Κάνταρκος 10